Dysport 500U

700 
wws WhatsApp ile Sipariş

Ürün Bilgisi

Ürün Bilgisi

DYSPORT Flakon Nedir ve Ne için kullanılır?

DYSPORT, bakterisinden elde edilen bir toksindir ve kasların kasılmasını durdurarak çalışır. Bu, normal olarak kasların kasılmasını sağlayan ve sinirlerle kaslar arasında bulunan bir kimyasalın (asetilkolin) salımının engellenmesiyle gerçekleşir. Böylelikle “spazm” olarak bilinen anormal kas kasılmalarının azalması sağlanır.

DYSPORT kas içine uygulanan, dondurulmuş-kurutulmuş, beyaz renkli bir tozdur. DYSPORT flakonu içindeki toz, % 0.9 sodyum klorür çözeltisi içinde önce çözülerek, sonra seyreltilerek kullanılır. DYSPORT 3 ml’lik cam bir flakon içinde ambalajlanmıştır. Her bir flakon tek bir doz içerir. Üniteler preperatlara özgüdür ve botulinum toksinin diğer preperatları ile değiştirilemez.

 • Yetişkinlerde, istem dışı göz kırpmaya ve gözlerin kapanmasına sebep olan göz kası fonksiyonu hasarında (blefarospazm),
 • Yetişkinlerde, yüzün tek tarafında seyreden istem dışı kas kasılmalarında (hemifasiyal spazm),
 • Yetişkinlerde boynun dönmüş pozisyonda kalarak baş ve omuzların olağan dışı duruşuna sebep olan durumlarda (spazmodik tortikolis),
 • Yetişkin hastalarda kollarda görülen, kasların istek dışı, birdenbire ve şiddetli kasılmasında,
 • Yetişkinlerde yaşam kalitesini etkileyen, bölgesel tedaviye dirençli ve kalıcı, fazla ter salgılanması (aksiller hiperhidroz) durumlarının tedavisinde,
 • 65 yaşın altındaki hastalarda, kaşlar arasında oluşan orta veya şiddetli derecedeki dikey çizgilerin (glabella çizgileri) geçici olarak giderilmesinde,
 • İki yaş veya üzeri, beyinle ilişkili felç (serebral palsi) gelişen çocuklarda, bacak kaslarının aşırı kasılması sonucu ayaklarda görülen hareket güçlükleri ve şekil bozukluklarında (dinamik ekinus ayak deformitesi) kullanılır.

Dysport Enjeksıyonluk Çözelti için Toz İçeren Flakon

Dysport, etkin maddesi Clostridium botulinum tip A toksin-hemaglutinin kompleksi olan bir beşeri tıbbi üründür. Bu enjeksiyonluk çözelti, güzelleştirme amaçlı kullanılan bir estetik tedavidir. Aynı zamanda, güncel tedaviler arasında en etkili olanı olarak kabul edilir.

Dysport 500U Fiyatı Ne Kadar?

Dysport 500U fiyatı:

700 

Kalitatif ve Kantitatif Bileşim

Dysport enjeksiyonluk çözelti, 500 Ipsen Ünitesi Clostridium botulinum tip A toksin-hemaglutinin kompleksi içermektedir.

Terapötik Endikasyonlar

Dysport, güzelleştirme amaçlı kullanılan bir estetik tedavidir ve güncel tedaviler arasında en etkili olanı olarak kabul edilir. Bu tedavi, göz kapağındaki kırışıklıkları, kaş çatlamasını ve burun ucu kırışıklıklarını gidermek için kullanılır. Ayrıca, boyun ve çene çizgileri gibi diğer yüz bölgelerinde de kullanılabilir.

Pozoloji ve Uygulama Şekli

Dysport, bir doktor tarafından uygulanır ve enjeksiyon yoluyla verilir. Pozoloji, hastanın ihtiyacına göre değişebilir ve doktor tarafından belirlenir. Uygulama sıklığı ve süresi de hastanın ihtiyacına göre değişebilir.

Uygulama Şekli

Dysport, enjeksiyon yoluyla verilir ve uygulama sıklığı ve süresi hastanın ihtiyacına göre değişebilir. Doktor, hastanın ihtiyacına göre en uygun pozolojiyi ve uygulama şeklini belirler.

Kargo & Ödeme

Kargo & Ödeme

 1. Ödemeyi banka havalesi ve eft ile yapabilirsiniz.
 2. İstanbul içi özel kurye ile teslimatımız var, ücret alıcıya ait.
 3. Kargo 1500₺ üstü ücretsizdir.
 4. Ürünlerin gönderimi strafor kutu ve buz ile 3 gün soğukluğunu koruyacak şekilde korumalı göndeririz.
 5. Sitemizde satılan tüm ürünler orijinal ve garantilidir.

Marka hakkında

IPSEN

Derecelendirme ve İnceleme

Henüz yorum yok.

0