Steroid Satın Al

Güvenli Steroid Kullanımı Mümkün mü?

En iyi steroid hangisi?

Konuya yeniyseniz, steroidlerin tüm insanlarda ve hayvanlarda bulunan doğal bir kimyasal bileşik olduğunu bilmek sizi şaşırtabilir. Farklı çeşitleri vardır peki güvenli steroid kullanımı diye bir şey var mı? Evet çünkü vücudun metabolizması ve vitaminlerin ve diğer önemli elementlerin oluşumu üzerinde önemli bir etkiye sahiptirler.

Öte yandan, anabolik steroidler, laboratuvarlarda üretilen sentetik ilaçlardır ve erkek hormonu testosteronla aynı veya benzer özelliklere sahiptir. Reçeteyle satılan bir ilaç olmalarına rağmen, performans artırıcı ve kas yapıcı faydaları nedeniyle genellikle sporcular, vücut geliştiriciler ve sporcular arasında popülerdirler.

Güvenli Steroid Kullanımı Nasıl Olmalı? Neden Steroid Kullanmalıyım?

Kas kütlesini artırmak veya atletik performansı artırmak için anabolik steroidleri kullanmayı düşünüyorsanız, bu ilaçların ciddi yan etkilere neden olabileceğini anlamak çok önemlidir. Steroid kullanmanın güvenli bir şekilde nasıl yapılacağını merak ediyorsanız, sağlığınıza olumsuz etkilerini azaltmak için alabileceğiniz bazı adımlar vardır. Anabolik steroidler, potansiyel yan etkileri ve bunları güvenli bir şekilde alıp alamayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

WhatsApp ile Bilgi Alın

Anabolik Steroidler Nedir?

Anabolik steroidler, testosterondan türetilen ilaçlardır. Testosteron genellikle olgun erkeklerde bulunan bir hormondur, ancak kadınların vücutları da küçük miktarlarda üretir. Testosteron, erkeklik özelliklerinin gelişmesine neden olan erkek cinsiyet hormonudur. Anabolik steroidlerle alındığında, hormon kas kütlesini artırabilir, yağ azaltabilir ve performans artırıcı bir ilaç olarakişlev görebilir, ancak aynı zamanda çeşitli istenmeyen etkilere de neden olabilirler.

Bazı anabolik steroidler tablet formunda gelirken, diğerleri doğrudan kaslara enjekte edilir. Bazı anabolik steroid tipleri şunlardır:

 • Proviron
 • Sustanon
 • Anadrol
 • Anavar
 • Dianabol
 • Restandol
 • Winstrol
 • Deca-Durabolin
 • Andriol
 • Halotestin
 • Primobolan.

Steroidler Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Anabolik steroidler, belirli hormonal problemleri tedavi etmek için tıp alanında kullanılabilir, ayrıca bazı kanserler, osteoporoz ve diğer nadir durumların tedavisinde de kullanılır. Tıp dışında kullanıldığında ise en yaygın kullanım şekli, insanların kas kütlesini artırarak ve vücut yağını azaltarak görünümlerini değiştirmeleridir. Doğal olmayan derecede büyük görünen vücut geliştiricileri görürseniz, bu sadece sıkı bir diyet ve antrenman programından değil, aynı zamanda steroid veya diğer performans artırıcı ilaçlardan da kaynaklanabilir.

WhatsApp ile Bilgi Alın

Anabolik Steroid Kas Kütlesini Nasıl Artırır?

Anabolik steroidler, vücuttaki protein sentezini artırarak kas kütlesinin artmasına yardımcı olurlar. Bu steroidler, vücudun doğal olarak ürettiği testosteron hormonunun sentezini artırarak kas kütlesi ve gücünün artmasına neden olurlar.

Steroidlerin kas kütlesi üzerindeki etkileri, aynı zamanda antrenman sıklığı, antrenman yoğunluğu, beslenme ve dinlenme gibi faktörlere de bağlıdır. Steroidler, kas kütlesi artışını hızlandırabilir, ancak aynı zamanda yan etkileri de olabilir.

Steroid kullanımı, ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğinden, bu konuda uzman bir sağlık uzmanıyla konuşmadan önce steroid kullanımı düşünülmemelidir.

Kas kütlesi artışı için beslenmeye dikkat edilmelidir:

 1. Yüksek kaliteli proteinler: Kas kütlesi artışı için gerekli olan proteinleri almak için, et, tavuk, balık, yumurta, süt ürünleri, kuru baklagiller, fındık ve tohumlar gibi protein açısından zengin gıdalar tüketilmelidir.
 2. Karbonhidratlar: Kasları beslemek için gerekli olan enerjiyi sağlamak için yeterli miktarda kompleks karbonhidratlar tüketilmelidir. Tam tahıl ürünleri, sebzeler, meyveler, patates ve pirinç gibi kompleks karbonhidratlar tercih edilmelidir.
 3. Sağlıklı yağlar: Sağlıklı yağlar, özellikle omega-3 yağ asitleri, kas kütlesi artışı için önemlidir. Somon, ton balığı, keten tohumu, ceviz, badem ve avokado gibi gıdalar omega-3 açısından zengindir.
WhatsApp ile Bilgi Alın

Steroid Güvenli Kullanımı İçin Ne Yapmalı?

Bu sorunun cevabı, konuyla ilgili farklı görüşlere bağlı olabilir. Steroidlerin tıbbi amaçlarla yıllardır kullanıldığı ve resmi olmayan performans artırıcı amaçlarla da neredeyse aynı süredir kullanıldığı inkar edilemez. Muhtemelen birçok sporcu ve vücut geliştiricisi tarafından beğenildikleri aşikar.

Ancak, tüm steroidler eşit değildir ve herkesi farklı şekilde etkilemez. İlaçların 100’den fazla farklı çeşidi vardır, her biri kendi özelliklerine ve potansiyel yan etkilerine sahiptir. Bu sebeple kendi sağlık kuruluşunuzdan kontrolden geçtikten sonra ve hormonal bir sıkıntınız yok ise kullanmanız iyi bir karar olacaktır.

Steroidlerin uzun süreli kötüye kullanımı, daha ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Anabolik steroid kullanmayı düşünen herkes, tüm olası yan etkileri göz önünde bulundurmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir